Menu Ara Uzman kuaför salonu bulun

Nasıl daha yoğun saçlara sahip olunur?

Söz konusu saçı yoğunlaştıran çözümler ise; ince telli ve yoğunluğunu kaybetmiş saçlar ile ilgili gerçekten fark yaratan birçok saç bakım ve şekillendirme çözümleri mevcut.

How to get thicker hair1

Profesyonel tavsiye

Saç seyrelmesinin iki ana nedeni vardır; saç yoğunluğunun azalması yani cm2 başına düşen saç teli sayısının azalması ve saç teli çapının daralması. Ve bu pek çok faktöre bağlı olarak gelişen bir problem: Kalıtsal özellikler, yaş, rejim, stres, hormonlar ve alışkanlıklar...

L’Oréal Professionnel kuaförlerinde saç teşhisinizi yaptırabilir, seyrelme sorununa neden olan faktörleri öğrenip bunları önleyici uygun ürün danışmanlığı alabilirsiniz. Kuaförünüz öncelikle saç çapını, boy ve uçların yapısını inceleyerek saçınızın ne kadar dolgun olduğuna bakacaktır. Akabinde saç kökü ve boylarını inceleyerek ne kadar yoğun ve hacimli olduğunu tespit edecektir.

SEYRELEN SAÇLAR İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ

Seyrelen saçlar için ürünler ve dolgunlaştırıcı şampuanlarda dikkat etmeniz gereken unsur saçınıza yoğunluk ve dolgunluk katabilecek özelliklerde olmalarıdır. 

STEMOXYDINE yeni saç oluşumu için saç köklerini uyandıran özel bir moleküldür ve saç yoğunluğunda %5 artış sağlar.

STEMOXYDINE içeren SERIOXYL ürünleri saç seyrelmesi karşıtı etkili bir çözüm sunar.

How to get thicker hair2

daha dolgun saçlar için saç kesimi


Seyrelen saçlarınızın daha dolgun görünebilmesi için bir başka çözüm ise uzman kuaförünüzün uzmanlığı ile saçınızı kestirmenizdir.   Katlı kesim bu noktada iyi bir tercih olabilir.

Katlı kesim saçınıza hacim kazandıracak ve daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.