Menu Ara Uzman kuaför salonu bulun

Kuru saçlar için ideal bakım nasıldır?

Kuru saçları parlak ve bakımlı göstermek bazen zahmetli olabilir.

Kuru saçları sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturmakta zorlanıyor musunuz? En iyi çözüm, birkaç basit saç bakım ipucu öğrenmek ve kuru saçlar için en iyi ürünleri günlük bakım rutininize eklemek. 

Öncelikle kuru saç problemi yaşadığınızdan %100 emin değilseniz, emin olmanız için pratik bir yöntem: Saçınız ıslakken, bir saç telini tutun ve gerginleştirin. Eğer saçınız kolayca kırılıyorsa saçınızda kesinlikle nem eksikliği vardır. Şu adımları izlemelisiniz:

How to treat dry hair_The best dry hair products3

1- SAÇINIZA YENİDEN NEM KAZANDIRIN

Saçlarınızda nem eksikliği olduğu için mutlaka nemlendirme işleminden geçmesi gerekiyor. 

Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, saçınızın hangi tipte bir nemlendirme işlemine ihtiyaç duyduğu. SAÇINIZI en iyi değerlendirecek ve neye ihtiyaç duyduğunu en iyi bilecek kişi yalnızca uzman kuaförünüzdür. Kuaför salonlarında ve günlük ev bakımlarında hangi ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda uzman kuaförünüzden tavsiye alın.

How to treat dry hair_The best dry hair products2

2- YAĞ ÖZLÜ BAKIM ÜRÜNLERİNİ TERCİH EDİN

Genellikle her saç telinin su kaybı farklı seviyelerdedir.
Avokado, Yaban mersini esanslı yağlar renk koruma sağlarken, Argan yağı asi saçları yatıştırmak ve saçı yumuşatarak pürüzsüz bir hale getirmek için idealdir. Tüm bu güçlü içeriklere Mythic Oil serisinde birleşiyor.
How to treat dry hair_The best dry hair products1

3- DANIŞMANLIĞI UZMANLARINDAN ALIN

Kuru saçlara evde bakım yapmak pratik bir çözüm gibi görülebilir ancak saçlarınızda gerçekten bir fark görmek ve hissetmek istiyorsanız, kuaförünüzden profesyonel yardım almalısınız. 

Sadece kuaförünüz saçınızın kuruluk seviyesini belirleyip en uygun bakımı önerebilir.                                                                                             

Kuaförünüzden isteyebileceğiniz star ürünlerden bir tanesi Absolut Repair Lipidium'dur. Absolut Repair Lipidium, her saç telinin yıpranmış bölgelerini hedef alan yenilikçi  "Lipidium Complex" teknolojisine sahiptir. Absolut Repair Lipidium 20 dakikalık işlemlerle yıpranmış saçları hızlı bir şekilde %100 onaran çığır açıcı bir saç bakım seridir.