Menu Ara Uzman kuaför salonu bulun

Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Sanılanın aksine, kadınlarda saç dökülmesi daha yaygındır.

Sanılanın aksine kadınlarda saç dökülmesi daha yaygındır. Bazıları saç dökülmesine hormonal değişiklikler yüzünden maruz kalırken, bazıları yaşlanmanın bir sonucu olarak tecrübe eder. 

Uzmanlığı sayesinde, kuaförünüz saç çapının incelmesi, seyrelmesi, canlılığın ve hareketliliğini yitirmesi gibi erken uyarılarını fark edip, doğru saç bakımının önerebilir.


How to stop hair loss_Treat hair loss


SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ

Saç dökülmesinin nedenlerini anlama konusunda çok fazla bilimsel araştırma yapıldı. 

Örneğin saç bir gecede değil, zaman içinde dökülüyor ve yerine daha ince telli ve daha az miktarda saç çıkıyor. Ayrıca saçlar zamanla canlılığını kaybediyor, güçsüzleşiyor ve inceliyor.


SİZE UYGUN SAÇ BAKIMI İLE KUAFÖRÜNÜZDE TANIŞIN

Uzmanlıkları ve eğitimleri sayesinde,  kuaförünüz saç yapınızı teşhis edip size en uygun bakımı önerir. Kuaförünüz saç dökülmesini önleyen eşsiz Aminexil molekülünü içeren bakım ürünlerini önerebilir ve bu sayede 8000 saç telinizin dökülmesini önleyebilirsiniz. Böylece saçlarınızın yoğunluğunu korumuş olursunuz. 


PROFESYONEL ÖNERİLER VE PÜF NOKTALARI

Sağlıklı bir baş derisine sahip olduğunuzdan emin olun. Nasıl cildiniz temizlenmediğinde ya da bakım yapmadığınızda hızla bozuluyorsa, saç deriniz de aynı şekilde hastalanır.

Saç tellerinizin, baş derisine sağlıklı bir şekilde tutunarak dökülmemesini sağlamak için baş derinizin daima temiz ve bakımlı olması gerekir. Baş derinizden bakterileri arındırarak doğru bir pH seviyesinde kalmasını sağlaması için kuaförünüzden uygun ürünü talep edin.

Saçınıza daima nazik davranın: kuvvetli taramayın, veye sert hareketler ile kurutmayın.

Aşırı stres ve uygusuzluğun da saç dökülmesini hızlandırdığını unutmayın.