Menu Ara Uzman kuaför salonu bulun

Saçlarım neden dökülüyor?

Saçınız dökülüyorsa, muhtemelen "neden" diye soruyorsunuz.

Sanılanın aksine kadınlarda saç dökülmesi daha yaygındır

Bazıları saç dökülmesine hormonal değişiklikler yüzünden maruz kalırken, bazıları yaşlanmanın bir sonucu olarak tecrübe eder.

How to repair damaged hair_concerns_haircare

1- SAÇ KAYBININ NEDENLERİ

Çoğu kadının hamilelik sonrasında saç dökülmesi problemi yaşadığını biliyor muydunuz? Östrojen seviyelerinin değişimine bağlı olarak saç, hamilelik esnasında dolgunlaşıp parlaklaşabilir, ama doğumdan sonra yoğun bir şekilde dökülebilir. 

Eğer saç hamilelik, medikal nedenler ya da stres kaynaklı hormonal rahatsızlıklara bağlı olarak inceliyorsa aslında bu iyi bir haber. 

En teknolojik ürünler sayesinde dökülen saçlarınızı tekrar yoğun ve dolgun hale gelmesi sürecini hızlandırmanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan, kuaförünüzün tavsiye ettiği saç dökülmesine karşı ürünlerine sahip olmak.

How to stop hair loss_Treat hair loss

2- PROFESYONEL ÇÖZÜMLER

Ailenize diğer bireyleri inceleyin, belirli bir yaştan sonra kelleşme ve saç seyrelmesi görülüyorsa, sizin de başınıza gelebilir. 

AMINEXIL içerikli profesyonel bakım kürleri sayesinde saç köklerinde aktivite canlandırılır ve köklerin saçı daha yoğun beslemesi sağlanarak saçların daha uzun süre dökülmemesini sağlar. Ancak en doğrusu saçlarınız dökülmeden önce bakım ürünleri ile önlem almaya başlamanızdır.