Menu Ara Uzman kuaför salonu bulun

Saç boyama işlemi saçıma zarar verir mi?

Saç rengini yeni bir tona dönüştürürken, saçlara zarar verme konusunda her zaman bir endişe vardır.

Saçlarınızın zarar görmeyeceğinden ve doğal güçlerini koruyacağından emin olmanız için şu üç adımı izleyin:


1- PROFESYONEL YARDIM ALIN

Uzman bir kuaför olmadığınız sürece, saçları boyama işleminin saçlarınıza ne yaptığını gerçekten anlamanız zor olur ve sonuç beklediğinizden çok farklı olabilir. Uzman kuaförünüz en üst seviyedeki L’Oréal Professionnel saç renklendirme sistemini kullanmakla kalmaz, ayrıca saçlarınızı koruma alanında eğitimlidir ve nazik bir saç boyama işlemi gerçekleştirebilir.


2- EN MÜKEMMEL RENKLENDİRME SONRASI BAKIM ÜRÜNLERİNİ UYGULAYIN

Renklendirme işlemi kuaför salonunda sona ermez. Boyalı saçlar için evde kullanmanız gereken saç bakım ürünleri konusunda en iyi tavsiyeleri alın ve adımları doğru bir şekilde izleyip, önerileri özenli bir şekilde uyguladığınızdan emin olun. Eğer günlük bakım rutininizde, renk solmasını engellemeyi başarabilirseniz, saçınız günlerce ışıltılı ve sağlıklı görünür.


3- ISITICI ARAÇLARDAN VAZGEÇİN

Saçlarınız uzman kuaförünüzün marifetli ellerine emanet olsa bile, renklendirme işlemi saçlarınızda büyük bir değişiklik yaşatıyor. Bu yüzden saçınızın nefes almasına izin verin ve ısıtıcı saç şekillendirme aletlerinden bir süre uzak durun. Eğer hala kurutma makinesi ya da saç maşası kullanma ihtiyacı duyuyorsanız, öncesinde ısıya karşı koruma sağladığınızdan emin olun ve yağlar ya da kremler gibi durulanmayan bakım ürünlerini uygulayın.